Księgowość pełna dla Twojej firmy

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych, jakie zachodzą z udziałem jego firmy. Status spółki kapitałowej, spółki komandytowej czy prowadzenie działalności w większym rozmiarze zmuszają cię do prowadzenia pełnej księgowości?

Z biurem rachunkowym Podatkomat prowadzenie ksiąg rachunkowych (pełna księgowość) nie stanowi żadnego problemu! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, które są dostępne dzięki Internetowi, zaksięgujemy wszystkie operacje finansowe twojej firmy. To jeszcze nigdy nie było tak proste i przede wszystkim tanie! Dowiedz się wszystkiego o pełnej księgowości i sprawdź, jakie możliwości daje nowoczesna technologia. (Zobacz FAQ)

Dowiedz się, co możemy Ci zaoferować.

unsplash-image

Co to jest pełna księgowość?

Pełna księgowość, czyli księgi rachunkowe (księgi handlowe) to system ewidencji zdarzeń gospodarczych na kontach księgowych z zastosowaniem zasady podwójnego zapisu. Jest to znacznie bardziej skomplikowany rodzaj ewidencji księgowej, wymagający przy tym specjalistycznej wiedzy, w porównaniu z prowadzeniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Większość firm, w których nie funkcjonuje dział księgowy, zleca pełną księgowość do zewnętrznego biura rachunkowego.

Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również bezpieczne, ponieważ błędy w zakresie rozliczeń finansowych mogą kosztować bardzo dużo. Natomiast pełna księgowość online to dodatkowa wygoda, a także oszczędność czasu i pieniędzy. Po Twojej stronie leży wyłącznie wysyłanie dokumentów księgowych drogą elektroniczną. My księgujemy, wyliczamy podatki, sporządzamy deklaracje podatkowe i wysyłamy je do Urzędu Skarbowego. Dzięki pełnej księgowości online Ty masz dostęp do wszystkiego w jednym miejscu bez żadnych ograniczeń czasowych.

Księgowość uproszczona – kiedy musisz przestać z niej korzystać na rzecz pełnej księgowości?

Uproszczona rachunkowość to rozwiązanie przeznaczona szczególnie dla osób fizycznych oraz spółek osób fizycznych (spółek cywilnych, jawnych, partnerskich). Warunkiem skorzystania z tego rozwiązania jest kwota przychodu, uzyskanego za poprzedni rok, nie przekraczająca równowartości 2 milionów euro.

Kiedy pełna księgowość staje się obowiązkiem? Po przekroczeniu wspomnianego progu należy zaprowadzić księgi rachunkowe bez względu na rodzaj prowadzonej działalności. Warto w tym miejscu dodać, że spółki kapitałowe i komandytowe muszą prowadzić księgi rachunkowe niezależnie od osiąganego przychodu.

Spółka z o.o. – pełna księgowość to Twój obowiązek

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma prowadzenia działalności gospodarczej, która niesie ze sobą znacznie bardziej złożone działania finansowe, rachunkowe oraz prawne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obowiązek prowadzenia pełnej księgowości dotyczy każdej spółki z o. o. bez względu na wysokość przychodów. Oprócz spółek z ograniczoną odpowiedzialnością pełną księgowość prowadzić muszą także inne spółki kapitałowe prawa handlowego (spółki akcyjne), spółki komandytowe oraz komandytowo-akcyjne. Na szczęście istnieje możliwość prowadzenia księgowości spółki z o. o. online.

unsplash-image

Pełna księgowość – kto jeszcze musi ją prowadzić?

Prowadzenie pełnej księgowości jest obowiązkiem każdej osoby prawnej, w tym organizacji NGO (fundacji i stowarzyszeń). Ze względu jednak na specyfikę działalności statutowej i jej odmienność od działalności gospodarczej oraz szczególne wymogi sprawozdawcze, system rachunkowości organizacji pozarządowych NGO musi spełniać określone warunki i zaspokajać szczególne potrzeby informacyjne.

Na czym polega pełna księgowość?

Prowadzenie ksiąg rachunkowych (handlowych) obejmuje czynności uwzględniające m.in. księgowość finansową, wyliczanie kwot zaliczek na podatki, przygotowywanie sprawozdań finansowych, sporządzanie raportów oraz stałą współpracę z biegłym rewidentem w trakcie przeprowadzanego audytu poprawności przygotowanych sprawozdań – o ile jest taki obowiązek.

Księgi handlowe to skomplikowane dokumenty, których prowadzenie przerasta możliwości wielu przedsiębiorców, dlatego niemal każdy, kto nie posiada własnego działu księgowości, do prowadzenia ksiąg rachunkowych wynajmuje biuro rachunkowe, które może również zająć się pełną księgowością firmy w formie online.

Dowiedz się, co wchodzi w skład ksiąg rachunkowych

Księgi rachunkowe są źródłem informacji o skutkach finansowych operacji gospodarczych i działań statutowych podmiotu zobowiązanego do ich prowadzenia. Dostarczają one informacji nie tylko o dochodach, przychodach i kosztach, ale również o gospodarce kasowej, magazynowej, środkach trwałych i kapitałach. Prowadzenie ksiąg wymaga specjalistycznej wiedzy, skrupulatności i restrykcyjnego przestrzegania terminów. W skład ksiąg rachunkowych wchodzą:

  • dzienniki,
  • księga główna,
  • księgi pomocnicze,
  • zestawienia obrotów oraz kont ksiąg głównej i pomocniczych,
  • inwentarz aktywów i pasywów.

Dlaczego warto korzystać z usług biur rachunkowych?

Prowadzenie ksiąg rachunkowych jest bardzo skomplikowane i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia w rachunkowości. Dużym atutem dla firm oraz oszczędnością czasu jest również możliwość prowadzenia pełnej księgowości online.

Pełna księgowość online – skorzystaj z internetowego biura rachunkowego

Podatkomat to biuro rachunkowe, które prowadzi również pełną księgowość online. Ten rodzaj usług rachunkowych przynosi wiele korzyści. Automatyczne funkcje, regularne raporty i program do faktur sprawią, że pełna księgowość online, prowadzona przez Internet nie przysporzy Ci żadnych problemów. Intuicyjne oprogramowanie i łatwy dostęp do twoich dokumentów pozwolą ci być na bieżąco ze swoimi finansami. W razie potrzeby, zawsze możesz zwrócić się do swojego indywidualnego opiekuna po brakujące informacje, pomoc lub wsparcie. Zyskujemy coraz większe rzesze zadowolonych klientów, ponieważ nasza nowoczesna usługa prowadzenia pełnej księgowości online, w połączeniu z profesjonalną wiedzą, daje przedsiębiorcom i organizacjom komfort pozwalający na skupienie się na ich podstawowej działalności.

  • Pliki JPK – generowane przez oprogramowanie, z którego korzystamy, są dostosowane do najnowszych wymagań Ministerstwa Finansów.
  • Niższe koszty – cennik usług pełnej księgowości online jest znacznie korzystniejszy niż stacjonarna obsługa księgowa.
  • Jeden kompleksowy program do współpracy z biurem – wszystkie faktury, wyciągi bankowe oraz niezbędne dokumenty dotyczące twojej działalności przekażesz nam przy użyciu programu online, do którego dostęp dostaniesz zaraz po rozpoczęciu współpracy z naszym biurem, prowadzącym dla Ciebie pełną księgowość online.
  • Dostęp do systemu przez nieograniczony czas – dzięki elektronicznemu repozytorium dokumentów wgląd w swoje dokumenty masz przez cały czas i w każdym miejscu, w którym jest dostęp do Internetu. W znacznym stopniu ułatwia to zarządzanie firmą i pomaga lepiej zorganizować swoją pracę.
  • Archiwizacja wszystkich dokumentów – dzięki księgowości internetowej, wszystkie Twoje dokumenty archiwizowane są na bieżąco.

Pełna księgowość Wrocław – poznaj ofertę Podatkomatu

Podatkomat to biuro rachunkowe we Wrocławiu, które oferuje nie tylko stacjonarne usługi – prowadzimy również pełną księgowość online. Przeprowadzimy dla Ciebie wszystkie wymagane przepisami czynności związane z zeznaniami podatkowymi oraz ewidencjonowaniem operacji finansowych.

Wystawianie faktur i księgowanie dokumentów nigdy nie było takie proste. Jakie usługi zapewniamy w ramach prowadzenia księgowości pełnej?

  • Prowadzenie dzienników księgowych.
  • Prowadzenie kont księgi głównej.
  • Prowadzenie kont ksiąg pomocniczych.
  • Sporządzanie zestawień obrotów i sald kont księgi głównej i ksiąg pomocniczych.
  • Prowadzenie ewidencji VAT.
  • Sporządzanie i wysyłanie deklaracji podatkowych.
  • Sporządzanie rocznych i śródrocznych sprawozdań finansowych.
  • Nieustanna gotowość do udzielania pomocy w celu zadowolenia naszych klientów.

Zobacz co możemy Ci zaoferować!

Skontaktuj się z nami – odpowiemy możliwie szybko i ustalimy, jaka forma współpracy będzie najlepsza dla Twojej firmy.

blob-1

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Na czym polega pełna księgowość?

Kiedy pełna księgowość to obowiązek?

Kiedy muszę przejść na pełną księgowość?

Co wchodzi w skład ksiąg rachunkowych?

Czy sam mogę prowadzić księgi rachunkowe?

Na czym polega pełna księgowość online?

Back to top Arrow