Czy smartwatch firmowy może stanowić koszty uzyskania przychodu? Od razu odpowiemy na to pytanie – tak! Warunkiem jest oczywiście to, czy urządzenie ma istotny wpływ na uzyskiwania przychodów przed przedsiębiorcę. Jednym z takich przypadków może być konieczność bycia w stałym kontakcie z klientem.

Smartwatch w kosztach firmowych - wszystko zależy od argumentacji

Dla zakwalifikowania wydatku w poczet kosztów uzyskania przychodu kluczowe znaczenie ma związek z osiąganym przychodem. Podatnik argumentował, iż z uwagi na poziom hałasu panujący w zakładzie nie jest w stanie usłyszeć dzwonka telefonu, a smartwatch ma służyć monitorowaniu przychodzących połączeń. Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy uznał, że skoro w prowadzonej przez podatnika działalności kluczowe znaczenie ma kontakt z klientem, wydatek taki może stanowić KUP.

Nie tylko smartwach na firmę - pomysły na inne koszty firmowe

Jeśli chcesz poznać inne pomysły na generowanie kosztów w firmie, koniecznie przeczytaj nasze artykuły: rower na firmę, co można wrzucić w koszty firmy, użytkowanie samochodu na firmę, aparat fotograficzny na firmę, telewizor na firmę. Sprawdź, co możesz wrzucić w koszty firmy!